Oval gravskylt i tunn stenkomposit
En personlig gravskylt i tunn svart granitkomposit med oval form och klassisk textutformning. Den guldfärgade graveringen och den graverade ramen ger en tydlig kontrast mot den svarta ytan.
Skylten kan beställas i 6 mm tjocklek för ett tunnare utförande eller i 12 mm standardtjocklek. Text och ram graveras och färgfylls med guldfärg. Stenkomposit är ett tåligt material med stenliknande utseende som lämpar sig väl för utomhusbruk och kan limmas på exempelvis gravsten eller annan lämplig yta.
Fakta
• Svart granitkomposit
• Tunt utförande i 6 mm
• Kan även beställas i 12 mm
• Gravyr med guldfärgad färgfyllning
• Graverad guldfärgad ram
• Oval form
• Klassisk textutformning
• Mått: 160 × 90 mm
• Monteras med lim
Skylten har plats för 3-4 rader text inklusive datum eller årtal. Fyll i önskat namn och årtal i fälten nedan.
Leveranstiden är normalt 1 till 2 veckor.
Observera att färg, ytstruktur och finish kan upplevas något annorlunda i verkligheten än på bild, bland annat beroende på ljussättning, skärm och att varje skylt bearbetas individuellt.
Har du frågor är du välkommen att kontakta oss på 019 13 15 55 eller info@dingravyr.se.
Osäker på montering? Läs vår guide om montering av gravskyltar.
- Välj önskad tjocklek på stenkomposit:
- Ange önskat för- och efternamn:
- Ange önskade årtal:

